Poniedziałek - Piątek w godzinach 7:00-16:00 (czasu polskiego) lub pomoc i konsultacje 7:00-19:00 tel.: (+48) 722065780
albertas@timberin.com

PRZYGOTOWANIE PODSTAWY POD SAUNĘ

/, Zewnętrzne sauny/PRZYGOTOWANIE PODSTAWY POD SAUNĘ

PRZYGOTOWANIE PODSTAWY POD SAUNĘ

Jeśli zdecydowałeś się na zakup zewnętrznej sauny, to solidnie przygotowane podłoże jest niezbędne, więc się nad tym zastanów i przygotuj je nim Twoja sauna przyjedzie.

Pomyśl o odpowiedniej wielkości powierzchni w swoim ogrodzie, dzięki temu możesz zdecydować o wielkości sauny. Należy pamiętać, że podstawa powinna być nieco większa niż sama sauna. Dlatego starannie przemyśl właściwe przygotowanie fundamentu pod swoją saunę na świeżym powietrzu. Jeżeli będzie nie odpowiedni, to zawsze istnieje szansa na pojawienie się pęknięć i szczelin w saunie. Dobra podstawa musi być równa i wytrzymała. W tym artykule omówimy możliwe struktury podstaw naszych saun wraz z konkretnymi przykładami.

Oferujemy 5 rodzajów saun, ale tu omówimy tylko dwa, które są najczęściej wybierane przez naszych klientów: modele beczka i Igloo. Należy pamiętać, że niewielkie różnice pomiędzy każdym produktem są możliwe, ponieważ jest on ręcznie i indywidualnie przygotowywany dla każdego klienta. Dopiero pod koniec produkcji możemy podać dokładne wymiary. Pojawiające się różnice są niewielkie i wynikają ze sposobu konfiguracji sauny oraz samego drewna, ponieważ jest to materiał naturalny i każda partia może się różnić w jakiś sposób. Przedstawione poniżej szkice są w 90% dokładne, ale zawsze to zależy od sytuacji, dlatego skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji już po złożeniu zamówienia na produkcję. Znając dokładne wymiary sauny oszczędzisz pieniądze, czas i wysiłek, ponieważ będziesz w stanie zaprojektować odpowiednią wielkość podstawy. Występuje dość dużo opcji rodzajów powierzchni, takich jak beton lub drewniany podest, płyty chodnikowe lub kamienie, pokład z pomostem, podstawa śrubowa lub cokół. Co najważniejsze, musi być płaski i solidny.

Jeśli zdecydujesz się przygotować solidną prostokątną podstawę, lub masz już gotowe jakiś podest, na przykład z betonu lub drewna, wtedy podstawa nie jest tak istotna, jednak jeśli zastanawiasz się, aby wykonać coś pod sauną jak np. betonową wylewkę, to potrzebujesz znać główne punkty, które muszą umożliwić stabilne ustawienie sauny na mocnym fundamencie. Konstrukcja nośna w saunie beczce wykonana jest z zakrzywionych elementów umieszczonych pod sauną, ich liczba zależy od długości sauny, 3, 3, 4, 5 sztuk odpowiednio dla sauny o długościach: 2 m, 3 m, 4 m, 5 m. Przyjrzyj się szkicom poniżej. Zauważysz różnicę w pomiarach na zielonych i czarnych szkicach. Sposób, w jaki sauna będzie budowana w fabryce, jest znany dopiero po wysłaniu zlecenia do produkcji. Jednak jeżeli sauna ma być wysłana w zestawie do samodzielnego montażu, to wówczas jest już znana tylko podstawa z zielonych szkiców, która jest wystarczająca by mieć pewność co do pomiarów przed zamówieniem sauny.

Podstawa do sauny beczki od 2 do 5 metrów:

Sauna beczka 2 metry
Rys. 1. Sauna beczka 2 metry


Sauna beczka 3 metry
Rys.2. Sauna beczka 3 metry


Sauna beczka 4 metry
Rys.3. Sauna beczka 4 metry


Sauna beczka 5 metrów
Rys.4. Sauna beczka 5 metrów 

Podstawa sauny Igloo od 2 do 5 metrów::

Sauna Igloo 2 metry
Rys.5. Sauna Igloo 2 metry


Sauna Igloo 3 metry
Rys.6. Sauna Igloo 3 metry


Sauna Igloo 4 metry
Rys.7. Sauna Igloo 4 metry


Sauna Igloo 5 metrów
Rys.8. Sauna Igloo 5 metrów 

Jeśli kupisz saunę beczkę do samodzielnego montażu (pakowaną płasko), twoja struktura bazy będzie zawsze wyglądać tak:

Sauna beczka 2 metry
Rys. 9. Sauna beczka 2 metry


Sauna beczka 3 metry
Rys. 10. Sauna beczka 3 metry


Sauna beczka 4 metry
Rys. 11. Sauna beczka 4 metry


Sauna beczka 5 metrów
Rys. 12. Sauna beczka 5 metrów 

Jeśli kupisz saunę Igloo do samodzielnego montażu (pakowaną płasko), struktura podstawy Twojej sauny będzie zawsze wyglądać tak:

Sauna Igloo 2 metry
Rys.13. Sauna Igloo 2 metry


Sauna Igloo 3 metry
Rys. 14. Sauna Igloo 3 metry


Sauna Igloo 4 metry
Rys. 15. Sauna Igloo 4 metry


Sauna Igloo 5 metrów
Ryc. 16 Sauna Igloo 5 metrów

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny, a jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, to skontaktuj się z nami. Zawsze tutaj jesteśmy, aby Ci pomóc.

 

Potrzebujesz więcej informacji? Poczytaj poniższe artykuły:

 

By | 2018-11-02T21:59:38+02:00 Styczeń 30th, 2018|BLOG TimberIN, Zewnętrzne sauny|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

Skontaktuj się z nami!
close slider