Loading...
Sauny zewnętrzne 2022-12-30T12:54:47+01:00

Sauny Zewnętrzne | Ogrodowe Sauny | Sauny Drewniane

 • Świetna obsługa klienta, na każde moje pytanie dostałam wyczerpującą odpowiedź, nie było żadnych problemów z dostawą.

  Wiesław Zamorski Avatar Wiesław Zamorski

  Jakość materiału sauny jest na bardzo wysokim poziomie. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni.

  Olga Ryll Avatar Olga Ryll

  Jesteśmy bardzo zadowoleni z balii

  Bob Pedersen Avatar Bob Pedersen

Trudno jest określić, kiedy pojawiły się pierwsze sauny drewniane na świeżym powietrzu, ponieważ naukowcy odkryli dowody podobnych struktur sprzed wielu lat na prawie wszystkich kontynentach. Jednak nowoczesne konstrukcje, które znamy teraz jako ogrodowe sauny, można przypisać Finom. Spopularyzowali oni sauny  elektryczne i opalane drewnem, które są wszechobecne w Finlandii i na całym świecie. Nic dziwnego, że sauny zewnętrzne pokochano również poza Skandynawią – są idealnym miejscem na wypoczynek przy szybkim tempie współczesnego życia. Co więcej, są one dostępne dla wszystkich gdyż występują w różnych kształtach i rozmiarach, tak aby pasowały do ​​każdego ogrodu! Zobacz nasze produkty tutaj.

Sauny drewniane z piecami opalanymi drewnem – Połącz się z naturą!

Ogrodowe sauny i drewniane balie z piecami opalanymi drewnem nadal są ulubionymi wyborami klientów i nie ma w tym nic zaskakującego!. Tylko palone drewno może wytwarzać ten fantastyczny trzask i naturalny zapach, który wnosi tak wiele do ogrodowej sauny. Piece opalane drewnem Harvia są bardzo przyjazne dla użytkownika i mają prostą budowę dopasowaną do każdej potrzeby. Model Harvia M3 ma tradycyjną konstrukcję z dostępem do włazu wewnątrz sauny, natomiast Harvia M3 SL ma drzwiczki wsadowe na zewnątrz. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna w przypadku komercyjnych saun w hotelach, pensjonatach i innych obiektach – piec można ponownie załadować od zewnątrz, bez zakłócania spokoju gości. Jest również kompatybilny ze zbiornikiem wody ze stali nierdzewnej do generowania efektu pary.

Ogrodowe sauny z ogrzewaniem elektrycznym – bezproblemowe i wygodne rozwiązanie!

W pewnych warunkach, w miejscach, w których zadymianie jest zabronione, to idealnym rozwiązaniem jest elektryczny piec do sauny zewnętrznej. Uruchomienie sauny nie zajmuje czasu – nie ma potrzeby specjalnego  przygotowania, wystarczy ustawić termostat na pożądaną temperaturę. Jednocześnie, podobnie jak piece opalane drewnem, to większość elektrycznych pieców do sauny drewnianej jest wyposażona w kamienie, dzięki którym uzyskuje się efekt pary. Nasza oferta elektrycznych pieców Harvia do ogrodowych saun zaczyna się od domyślnych 6 kW przez 9 kW i silniejszych, aby można było dopasować moc pieca do każdej objętości i każdej preferencji. Uwaga: elektryczne piece Harvia wymagają 3-fazowego połączenia 380 V.

Sauny zewnętrzne – porównanie modeli: sauna beczka vs sauna Igloo vs sauna prostokątna vs sauna pionowa

Sauna beczka to ulubiony wybór klientów i nie bez powodu, gdyż została zaprojektowana z myślą o efektywności. Tradycyjna konstrukcja beczki zajmuje mniej miejsca, a dzięki cylindrycznemu kształtowi posiada mniejszą objętość wewnętrzną, co przekłada się na krótszy czas nagrzewania. Natomiast ogrodowa sauna Igloo jest bardziej przestronna i ma wyższy sufit. Dzięki pochyłemu dachowi nadaje się idealnie do terenów górskich i wszędzie tam, gdzie występują znaczne opady śniegu. Pionowa sauna cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli małych ogródków. Ten typ sauny zewnętrznej zajmuje tyle miejsca, co średniej wielkości balia. Ponadto wymaga bardzo mało czasu na ogrzanie. Z drugiej strony prostokątna sauna ma największą objętość i może pomieścić nawet 12-16 osób. Prostokątne sauny drewniane są zwykle podgrzewane przez piece opalane drewnem, ponieważ ich skuteczność jest większa.

Teraz również proponujemy najnowszy model – nowoczesną ogrodową saunę, której konstrukcja w unikalny sposób łączy wygląd standardowych saun zewnętrznych z nowoczesnym akcentem, a dwupoziomowe ławki czynią saunę bardzo wygodną.

Podsumowując, wszystkie wyżej wymienione sauny drewniane są świetne i każdy może wybrać model, który najlepiej zaspokoi jego potrzeby.

Sauny drewniane i ich najpopularniejsze wzory

Sauna Pionowa

 • Projekt dla 2 – 4 osób, na małą przestrzeń
 • Wymagana powierzchnia 2 m²
 • Średnica: 1900 mm
 • Zwykle wyposażona w piec elektryczny
 • Rodzaj drewna: świerk, modrzew, thermowood
 • Możliwe różne kolory gontów bitumicznych (dach)

Sauna Beczka

€€
 • Średniej wielkości sauna o możliwej różnej długości od 2 do 5 m
 • Wymagana powierzchnia od 4 do 10 m²
 • Średnica: 1900 mm lub 2200 mm
 • Piec elektryczny lub piec opalany drewnem
 • Rodzaj drewna: świerk, modrzew, thermowood
 • Może zostać wyposażona w okna panoramiczne
 • Możliwe różne konfiguracje wnętrza (przebieralnia, taras itp.)
 • Możliwe różne kolory gontów bitumicznych (dach)

Sauna Igloo (najpopularniejsza)

€€€
 • Średniej wielkości sauna o długości od 2 do 5 m
 • Wymagana powierzchnia od 4.6 to 11.5 m²
 • Wymiary: szerokość 2350 mm; długość od 2000 do 5000 mm
 • Piec elektryczny lub opalany drewnem
 • Rodzaj drewna: świerk, modrzew, thermowood
 • Może być wyposażona w okna panoramiczne
 • Możliwe różne konfiguracje wnętrza (przebieralnia, taras itp.)
 • Możliwe różne kolory gontów bitumicznych (dach)

Sauna prostokątna

€€€€
 • Największa sauna o możliwej różnej długości od 2 do 5 m
 • Wymagana powierzchnia od 4.6 do 11.5 m²
 • Wymiary: szerokość 2350 mm; długość od 2000 do 5000 mm
 • Zwykle wyposażana w piec opalany drewnem
 • Rodzaj drewna: świerk, modrzew, thermowood
 • Może być wyposażona w okna panoramiczne
 • Możliwe różne konfiguracje wnętrza (przebieralnia, taras itp.)
 • Możliwe różne kolory gontów bitumicznych (dach)

Sauny Drewniane i ich możliwe opcje konstrukcyjne

Ogrodowe sauny z przebieralnią

Mała i przytulna szatnia jest zalecana do każdej sauny drewnianej. Posiada ławki po obu stronach i półki pod sufitem, gdzie goście mogą zostawić swoje ubrania, szlafroki, kapcie, ręczniki itp., nim wejdą do pokoju sauny. Ponadto oddzielenie drzwi wejściowych od ogrodowej sauny za pomocą małej szatni o długości 1 lub 1,5 metra pozwala lepiej zachować ciepło!

Sauny zewnętrzne z tarasem lub gankiem

Ukochanym dodatkiem do drewnianych saun ogrodowych jest mały zadaszony taras lub ganek otaczający wejście. Wyposażony w drewniane ławy z oparciami po obu stronach i zadaszony taras jest idealnym miejscem na relaks przed lub po skorzystaniu z drewnianej sauny, wypicie filiżanki herbaty i odprężenie. Ławki są wykonane z tego samego drewna, co ogrodowa sauna.

Zestaw do samodzielnego montażu ogrodowej sauny – projekt typu “zrób to sam” dla trudno dostępnych miejsc (DIY)

Mimo, iż wszystkie nasze sauny zewnętrzne są dostępne jako w pełni zmontowane obiekty, to osoby pragnące zabawy przy projekcie DIY lub pragnące posiadać własną ogrodową saunę w trudno dostępnym miejscu, mają możliwość wyboru zestawu do samodzielnego montażu, który może okazać się najlepszym wyborem. Takie gotowe do montażu zestawy zawierają wszystkie niezbędne części, od gontów bitumicznych po śruby. Montaż może trwać 1-2 dni, w zależności od wielkości sauny i liczby składających  osób (zalecamy co najmniej 2 osoby). Zestawy są szczególnie przydatne w ogrodach z wąskimi ścieżkami dostępu lub w obszarach górskich o wąskich drogach dojazdowych (wszelkie obszary niedostępne dla dużych ciężarówek) – takie pakowane na płasko zestawy saun drewnianych mogą być rozładowywane i przemieszczane element po elemencie.

Skorzystaj z niezliczonych zalet ogrodowej sauny

Sauny zewnętrzne zapewniają wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego, jednocześnie zapewniając rozrywkę. Dobre oczyszczające działanie sauny może usuwać z organizmu szkodliwe toksyny, a regularne korzystanie pomaga poprawić system odpornościowy, krążenie oraz obniżyć poziom stresu i niepokoju, a dla niektórych może nawet pomóc w utracie wagi. Co więcej, sauny drewniane są świetną rozrywką dla całej rodziny lub grup przyjaciół. Sauna na świeżym powietrzu jest wspaniałym dodatkiem dla ośrodka wypoczynkowego, zapewniając gościom możliwość odprężenia i ukojenia bólów mięśni po dniu spędzonym na nartach, pieszych wędrówkach lub zwiedzaniu. Wszystkie te korzyści w jednym zadbanym pakiecie – ogrodowej, drewnianej saunie.

Skontaktuj się z nami!
close slider
×