Sauna Do Ogrodu – Czyli to Co Powinieneś Uwzględnić Przy Wyborze

//Sauna Do Ogrodu – Czyli to Co Powinieneś Uwzględnić Przy Wyborze

Sauna Do Ogrodu – Czyli to Co Powinieneś Uwzględnić Przy Wyborze

Każda nasza sauna jest inna i tak na prawdę to od Ciebie i Twoich preferencji zależy jaka będzie w końcowym rezultacie. W poniższym artykule pragniemy pomóc Ci zastanowić się nad najistotniejszymi kwestiami. 

Różne rozmiary i wzory

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie sauny należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim rozmiar: długość i wysokość. Najprawdopodobniej sauna będzie miała od 2 do 5 m długości, około 2,5 m wysokości i będzie szeroka na ok 2,4 m. Więc trzeba dostosować ciut więcej miejsca w ogrodzie niż planowana rozmiar sauny. Istnieją wiele wzorów saun, ale najbardziej popularne modele to beczka i igloo. Igloo ze względu na swój skandynawski wygląd stał się ostatnio bardzo popularny i lubiany. Warto wspomnieć, że istnieją również nieduże pionowe sauny. Zasadniczo są one zaprojektowane tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca, aby również osoby z małą przestrzenią w ogrodzie mogły się cieszyć z sauny.

Sauny zewnętrzne - modele: beczka i Igloo

 

Różne rodzaje drewna

Gatunek drewna jest również bardzo ważny. Ten wybór w dużym stopniu zależy od przeznaczonego na saunę budżetu. Sauna może być wykonana ze świerku syberyjskiego, modrzewia, thermowood lub kanadyjskiego czerwonego cedru. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach drewna.

W skrócie, to świerk syberyjski jest najpopularniejszą opcją wśród klientów z najmniejszym budżetem. Rzeczywiście, jest to dobra opcja, ale wymaga on więcej konserwacji i jest dość miękki. Użyteczność przekroczy 10 lat, ale pojawiłyby się oznaki rozkładu lub pleśni. Musi być dokładnie zabezpieczany  zewnętrznie dwa razy w roku przy użyciu oleju, najlepiej lnianego (zalecane);

Modrzew syberyjski to najpopularniejszy wybór klientów ze średnim budżetem. Modrzew jest drzewem twardym, mocnym i odpornym. Olej należy również smarować dwa razy w roku, aby zachować atrakcyjny wygląd sauny przez cały rok.

Thermowood to bardzo odmienny wybór. Drewno jest ciemne, lekkie, odporne i ma wyjątkowy zapach. Pierwotnie był to świerk syberyjski, który został przetworzony w wysokiej temperaturze. W trakcie tego procesu kapilary wody wewnątrz drewna zostają osuszone i zamknięte, dlatego wpływ zmian środowiskowych został zredukowany do minimum.

Sauny z czerwonego cedru są niezwykle drogie, a zalety tego rzadkiego drewna są bardzo dobrze znane i cenione.

Rodzaje drewna

 

Jaka powinna być podstawa pod sauną?

Podstawa powinna być pozioma i to jest główna zasada. Może być wykonana jako drewniany taras, kamienny taras lub nawet stać bezpośrednio na ziemi. Podłoże powinno być przygotowana zgodnie z wymiarami sauny.

Źródło ogrzewania

Sauny można nagrzewać za pomocą pieców elektrycznych lub opalanych drewnem. Dostępnych jest wiele rodzajów pieców, ale obecnie najbardziej popularne to piece marki Harvia, a w tym model “Harvia M3” do opalania drewnem, a wśród elektrycznych to model “Harvia Vega”.

 

2021-08-17T10:35:48+02:00

About the Author:

Leave A Comment

Skontaktuj się z nami!
close slider