Jak Działają Balie Opalane Drewnem?

/, BLOG TimberIN/Jak Działają Balie Opalane Drewnem?

Jak Działają Balie Opalane Drewnem?

Na wstępnie warto przyjrzeć się zasadzie działania ruskich bań wykonanych z włókna węglowego z wodą podgrzewaną przez grzejnik opalany drewnem. Głównym założeniem projektu jest opracowanie pięknie wyglądającego produktu, który pozwoli użytkownikowi zrelaksować się oraz przyjemnie spędzić czas ze znajomymi. Woda podgrzewana jest w takim przypadku przez grzejnik. Najczęściej stosowanym paliwem jest w przypadku ruskich bań właśnie drewno. Same grzejniki podzielić można na dwie główne kategorie: zewnętrzne oraz wewnętrzne. Obecnie na popularności zyskują także grzejniki elektryczne.

Grawitacja to jeden z głównych komponentów umożliwiających wydajne podgrzewanie wody. Ciepła woda przemieszcza się ku górze, natomiast chłodniejsza ciecz wędruje ku dołowi. W odpowiednio zaprojektowanej saunie rotacja temperatury ma charakter ciągły. Wiele systemów obejmuje dwa moduły mieszczące się pomiędzy grzejnikiem i sauną. Jeden z nich montowany jest na górze, drugi natomiast na dole. Dolna część pobiera zimną wodę do grzejnika, gdzie zostaje ona podgrzana i ponownie trafia do balii. Cykl ten powtarzany jest w sposób nieprzerwany. Mimo, że jest on niezwykle prosty, to sprawdza się wręcz doskonale w przypadku opalanych drewnem saun ogrodowych. Jak producenci starają się obecnie uczynić swoje produkty jeszcze bardziej intrygującymi dla klientów? Już odpowiadamy!

Ruska bania opalana drewnem z dodatkowymi dyszami?

Obecnie wykorzystywane akcesoria mające na celu zwiększenie atrakcyjność jacuzzi są zasilane energią elektryczną. Najpopularniejszymi z nich są tak zwane systemy masażu. Wyróżnić można ich dwie podgrupy: pierwsza z nich to systemy masowania bąbelkami. Polegają one na implementacji dysz w ściankach oraz podłożu ruskiej bani. Doprowadzana przez nie pod ciśnieniem woda przyjemnie masuje ciało użytkownika.

Druga kategoria to systemy hydromasażu. Najczęściej bazują one na zastosowaniu do 6 dysz wmontowanych w ścianki sauny, które to oddziałują głównie na plecy osoby korzystającej z produktu.

Czym różnią się od siebie te systemy?

Główna różnica pomiędzy systemami polega na sposobie ich zasilania. Warto zauważyć, że moduły umożliwiające hydromasaż zasilane są wodą i z uwagi na ten fakt konieczny jest ich demontaż na zimę, szczególnie w przypadku saun ogrodowych. Woda zamarzająca wewnątrz rur systemu może je bowiem nieodwracalnie uszkodzić. System masażu standardowego może być wykorzystywany także zimą, jednakże użytkownik nie może dopuścić do zamarznięcia wody w ruskiej bani oraz module masującym. Po użyciu z saunę należy opróżnić z wody, aby zapobiec jej uszkodzeniu.

Jeżeli poszukujesz wydajnej i eleganckiej sauny, z całą pewnością mamy coś, co wpisze się w Twoje oczekiwania. Zapraszamy do  kontaktu w sytuacji, gdy masz jakiekolwiek pytania dotyczące ruskich bań opalanych drewnem. Z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

2024-01-23T13:05:43+01:00

About the Author:

Leave A Comment

Skontaktuj się z nami!
close slider