Uzdatnianie Wody W Baliach Ogrodowych Oraz Basenach

/, BLOG TimberIN/Uzdatnianie Wody W Baliach Ogrodowych Oraz Basenach

Uzdatnianie Wody W Baliach Ogrodowych Oraz Basenach

Regularne oczyszczanie balie ogrodowego celem utrzymania jego higieniczności na odpowiednim poziomie pozwala na czerpanie najwyższej możliwej przyjemności z kąpieli. Aby uniknąć konieczności zużywania dużych ilości wody z uwagi na konieczność każdorazowego napełniania produktu po jego comiesięcznej konwersacji, warto nabyć zestaw do uzdatniania wody lub też specjalny filtr. Ich celem jest usuwanie nadmiaru bakterii, pleśni oraz wirusów, dzięki czemu raz wlana do ruskiej bani woda może służyć użytkownikowi znacznie dłużej.

Zestawy do uzdatniania wody

Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba różnorakich środków oraz systemów czyszczących. Niektóre z nich są bardziej inwazyjne, jak na przykład zestawy do chlorowania, inne z nich natomiast mają łagodniejszy charakter (mowa tu o filtrach emitujących promieniowanie UV). Wszystkim użytkownikom jacuzzi ogrodowych pragniemy jednak zaproponować alternatywę – produkty AquaFinesse®, które są delikatne dla skóry oraz niezwykle łatwe w użyciu. Wyroby z tej serii stosowane powinny być co tydzień, aby przywrócić do właściwego poziomu pH oraz alkaliczność wody, jednocześnie skutecznie ją odkażając. Zawarte w składzie wyrobów olejki eteryczne o zapachu lawendy sprawią, że użytkowanie balii ogrodowej po dezynfekcji będzie jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem. Należy pamiętać, iż opisywane środki stosować można wyłącznie w ruskich baniach wyposażonych w grzejniki ze stali nierdzewnej typu 316, bowiem używanie środków chemicznych nie ma negatywnego wpływu na ich prawidłowe funkcjonowanie.

Systemy filtrujące

Ogromowi dostępnych produktów do uzdatniania wody dorównuje chyba tylko ilość oferowanych przez producentów systemów filtrujących. Najczęściej wybieranymi przez użytkowników są wkłady filtrujące oraz filtry na bazie piasku. Te drugie okazują się być znacznie efektywniejsze, bowiem ziarna piasku mogą skutecznie filtrować wodę przez nawet pięć lat, natomiast wkłady standardowe wymieniać należy znacznie częściej. Oczyszczanie wody przy wykorzystaniu filtra piaskowego jest proste i nieinwazyjne – woda przepływa przez filtr, który dzięki zastosowaniu niewielkich ziarenek piasku blokuje przepływ zanieczyszczeń. Tak oczyszczona woda trafia następnie z powrotem do ruskiej bani.

Określenie najkorzystniejszego zdaniem użytkownika sposobu uzdatniania wody może znacznie zwiększyć przyjemność wynikającą z korzystania z jacuzzi ogrodowego. Warto ostateczny wybór dobrze rozważyć, a w niektórych przypadkach – zdecydować się na synergię obydwu rozwiązań. Oczyszczanie wody wcale nie musi być problemem, od teraz może to być bowiem zadanie proste, łatwe i przyjemne.

2024-01-23T13:04:24+01:00

About the Author:

Leave A Comment

Skontaktuj się z nami!
close slider
×