Przewodnik O Korzystaniu Z Balii W Sezonie Zimowym

/, BLOG TimberIN/Przewodnik O Korzystaniu Z Balii W Sezonie Zimowym

Przewodnik O Korzystaniu Z Balii W Sezonie Zimowym

Dzięki naszym baliom możesz cieszyć się zimą jak nigdy do tej pory. Czy jest coś lepszego od parującej kąpieli, gdy pada śnieg podczas mroźnej zimy? Ciesz się tymi doświadczeniami przez całą zimę, podążając za poradami z naszego przewodnika na zimę.

Nagrzewanie balii w chłodniejsze dni

Proces ten może wydawać się łatwy, ale trwa dłużej niż zwykle, ponieważ zarówno początkowa temperatura wody, jak i temperatura otoczenia to kluczowe czynniki w tym procesie. Ważne jest, abyś pamiętał, że podczas nagrzewania balia powinna być przykryta. Dzięki tej prostej czynności utrata ciepła będzie o wiele niższa.

Gdy temperatura spada poniżej zera

W krajach, w których termometr wskazuje temperatury poniżej zera, należy upewnić się, że pozostawiona w balii woda nie zamarznie. Jak wszyscy wiemy, kiedy woda zamarza, rozszerza się, co może spowodować poważne uszkodzenie wkładu z włókna szklanego lub polipropylenu, paneli drewnianych, grzejników i systemów masażu. Musisz zaplanować i przemyśleć to z wyprzedzeniem. Wyobraźmy sobie, że temperatura spada do -5 ° C, a balia jest pełna. Jeśli planujemy z niej skorzystać następnego dnia, to wodę można zostawić. Jeśli jednak balia nie będzie używana przez tydzień lub dłużej, to należy ją całkowicie opróżnić.

Całkowite opróżnienie balii w okresie zimowym, nie oznacza tylko odprowadzenie całej wody, ale także upewnienie się, że w różnych złączach i przewodach nie ma wody. Musisz sprawdzić i nie zapomnieć o usunięciu też resztek wody z pieca i jego zakamarków.W przypadku, gdy balia ma zainstalowany system masażu bąbelkowego, resztkowa woda z rur i węży tego systemu musi zostać wydmuchana. Najpierw należy całkowicie opróżnić balię, a następnie włączyć dmuchawę do masażu powietrznego i pozostawić ją na 5 do 7 minut, aż wydmucha pozostałości wody.

Gdy zdecydujesz się na hibernację balii podczas zimy

Jeśli zamierzasz korzystać z balii dopiero na wiosnę, konieczne jest przygotowanie jej do zimowania. Przede wszystkim należy całkowicie opróżnić wodę z balii, jej pieca, systemów masażu i wszelkich połączeń. Nie ma znaczenia, jaką masz balię: z wkładem z włókna szklanego / polipropylenu lub całkowicie drewnianą. Jeśli jest zainstalowany zewnętrzny zawór do spuszczania wody, powinieneś pomyśleć, jak bezpiecznie można go odizolować od chłodu. Wszystko powinno zostać odłączone: wszystkie filtry, pompy, cały sprzęt spa, i najlepiej jest umieścić to wszystko gdzieś w domu, aby można było z tego bez problemu zacząć korzystać w cieplejszym sezonie. Poza tym podczas lata należy pozostawiać w balii co najmniej 10 cm wody, aby uniknąć kurczenia się drewna. W okresie zimowym wilgotność powietrza jest bardzo wysoka, dlatego w krajach gdzie zimy są znacznie chłodniejsze to drewniane balie można pozostawić puste.

Podsumowując:

1) Przykrywaj balię pokrywą podczas nagrzewania wody;

2) Planuj z wyprzedzeniem – jeśli masz zamiar bardzo często korzystać z balii, a woda nie zamarza to nie musisz jej opróżniać;

3) Jeśli balia nie będzie dłużej używana, to ją opróżnij;

4) Ciesz się jacuzzi podczas zimowych miesięcy.

Balia ze zintegrowanym piecem - model Wellness Royal

Życzymy udanych kąpieli!

 

2021-08-17T10:10:49+02:00

About the Author:

One Comment

  1. […] DER LEITFÄDEN ZUR WHIRLPOOL-PFLEGE IM WINTER […]

Leave A Comment

Skontaktuj się z nami!
close slider