Przygotowanie Podstawy Pod Balię Ogrodową

/, BLOG TimberIN/Przygotowanie Podstawy Pod Balię Ogrodową

Przygotowanie Podstawy Pod Balię Ogrodową

Jeśli zdecydujesz się kupić balię, to pamiętaj aby przemyśleć każdy szczegół nie tylko związany z samym produktem, ale też transportem i przygotowaniem miejsca dla Twojej nowej atrakcji w ogrodzie. Przygotowanie podłoża jest czymś, co po właściwym wykonaniu zapewni twojej balii lata użytkowania bez konieczności jej przestawiania. Poniżej przedstawimy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę, gdy zaczniesz planować podstawę dla swojej balii.

Stabilność i równość

Najważniejsza jest solidna i dobrze wypoziomowana baza. Podstawa musi być wystarczająco wytrzymała, aby udźwignąć pełną balię wody wraz z ludźmi, a poziom wody musi być równy. Nie oznacza to, że musi być wylana z betonu, ponieważ istnieje wiele opcji do wyboru, które zapewniają ten sam poziom stabilności.

Drewniany taras

Materiały na podstawę

Jest wiele różnych materiałów: żwir, kostka brukowa, kafelki, drewniane konstrukcje. Wybór zależy od preferencji właściciela i oczywiście dobrze wykonana podstawa może poprawić ogólny wygląd. Poniżej przedstawiamy niektóre z najlepszych i najciekawszych pomysłów naszych klientów.

Kostki brukowe

Cyrkulacja powietrza

Cyrkulacja powietrza to kolejny bardzo ważny element w jakościowym użytkowaniu balii. Jest to kolejny kluczowy czynnik, szczególnie jeśli chodzi o drewniane balie. Aby móc korzystać z balii przez bardzo długi okres czasu, najlepiej byłoby gdyby znajdowała się na podniesieniu. W ten sposób powietrze krąży swobodnie pod dnem, a wilgoć z łatwością wyparowuje. Kolejną rzeczą jest miejsce ustawienia. W przypadku balii z wkładem z polipropylenu (PP) lub z włókna szklanego nie ma to znaczenia, ale dla balii całkowicie drewniane należy wziąć to pod uwagę. Cień pomaga rozwijać się glonom, dlatego zaleca się ustawienie balii w bardziej słonecznym miejscu.

Badetonne Vintage mit Kunststoff und Außenofen

Płytki + żwir

 

2021-08-17T10:08:15+02:00

About the Author:

Leave A Comment

Skontaktuj się z nami!
close slider