Ogrodowa Balia Spa – Podstawowe Informacje

/, BLOG TimberIN/Ogrodowa Balia Spa – Podstawowe Informacje

Ogrodowa Balia Spa – Podstawowe Informacje

Precyzując dokładniej temat tego artykułu, to skoncentrowaliśmy się na ogólnych informacjach o bali z wkładem z włókna szklanego, piecem opalanym drewnem i systemem masażu, ponieważ ilość informacji jest naprawdę duża dla każdego modelu.

Główną ideą balii jest pozbycie się stresu i przyjemne spędzanie czasu z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Każda nasz balia z wkładem posiada naturalne drewniane wykończenie do wyboru. Wkład z włókna szklanego można wybrać w dwóch kształtach, jest niebywale trwały, wygodny i bardzo ładny, oraz można sobie dobrać jego kolor.

Ogrzewanie

Piec jest bardzo ważnym i koniecznym elementem, ponieważ ciepła woda w balii jest wynikiem ogrzewania jej właśnie dzięki np. piecowi opalanemu drewnem. Istnieje kilka rodzajów podziału pieców: montowanych wewnątrz, na zewnątrz balii lub zintegrowane, mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub z aluminium morskiego. Można również wybrać piec elektryczny.

Jedynym i głównym czynnikiem wpływającym na proces nagrzewania wody jest grawitacja: ciepła woda płynie w górę, a zimna w dół. Ten ruch wody jest nieustanny i nie zmienny, gdy użytkuje się balię. Niektóre modele są zaprojektowane z piecami do wymiany ciepła. Piece zewnętrzne posiadają dwa połączenia: jedno połączenie jest zlokalizowane wyżej od drugiego. Każde ma swoje przeznaczenie, dolne służy do uwalniania ciepłej wody, a górne pobiera wodę. Podczas podgrzewania wody ten cykl trwa cały czas. Jest to więc główna zasada działania gorącej balii bez dodatkowego wyposażenia. Jaki inny dodatkowy sprzęt mógłby zostać wykorzystany do zwiększenia satysfakcji podczas korzystania z balii?

Systemy masażów

Ważne jest, aby podkreślić, że sprzęt SPA do balii zasilany jest energią elektryczną. Oferujemy dwa rodzaje urządzeń SPA, które można nazwać systemami z dyszami: pierwszy to system masażu bąbelkami powietrza, a drugi – system hydromasażu. Pierwszy system wykorzystuje powietrze i ma 8 dysz zamontowanych w ławkach. Pęcherzyki powietrza docierają od dołu do góry, dając pionowy efekt masażu. Drugi system pobiera i uwalnia wodę, posiada 6 dysz, które są zamontowane w ścianach balii. Efekt SPA jest tutaj poziomy.

Jakie są różnice pomiędzy systemem masażu pęcherzykami powietrza a hydromasażem w balii?

Silniejszy efekt masażu uzyskuje się dzięki dyszom do hydromasażu. Nie tylko dlatego, że system jest mocniejszy, ale efekt masażu jest skierowany wprost na plecy. Ma on jednak niewielką wadę: ponieważ jest zasilany wodą to musi być schowany w okresie zimowym. Nie należy tego źle rozumieć, gdyż jak najbardziej jest możliwe  korzystanie z systemu hydromasażu w zimie, ale za każdym razem po użyciu należy go zabezpieczyć lub ukryć, upewniając się, że system wodny nie zamarznie i będzie działał prawidłowo przy kolejnym użyciu.W sumie to można nawet zbudować własną balię z hydromasażem i piecem opalanym drewnem, samemu dodając wszystkie elementy od początku. Jeśli masz więcej pytań dotyczących balii, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy.

2021-08-17T09:52:04+02:00

About the Author:

2 Comments

  1. […] Holz befeuerte Außenwhirlpools mit Düsen? […]

  2. […] Holz befeuerte Außenwhirlpools mit Düsen? […]

Leave A Comment

Skontaktuj się z nami!
close slider