Kilka Użytecznych Wskazówek W Wyborze Balii

/, BLOG TimberIN/Kilka Użytecznych Wskazówek W Wyborze Balii

Kilka Użytecznych Wskazówek W Wyborze Balii

Balia z hydromasażem wygląda bardzo kusząco, a ty decydujesz się na zakup własnej. Podjęcie pierwszych kroków w kierunku posiadania balii może wydawać się bardzo frustrujące, ale nie ma potrzeby się denerwować, bo wszystko na naszej stronie jest bardzo proste. Ten artykuł ma na celu pomóc Ci zwrócić uwagę na najbardziej istotne kwestie, a tak jak każdy duży zakup, wymaga nieco przemyśleń. Wśród wielu nasuwających się pytań najważniejszą kwestią jest to, które funkcje balii mają dla Ciebie największe znaczenie.

Zdecyduj, w którym miejscu postawisz balię

Chociaż wybór balii może obejmować wiele czynników, które mogą mieć znaczenie: dostęp do przebieralni, prywatność, krajobraz i widok z balii. To jednak jednym z najważniejszych jest miejsce gdzie ustawisz balię, ponieważ to od tego zależy: Po pierwsze estetyczny efekt końcowy wyglądu twego ogrodu z balią. Po drugie żywotność Twej bali. Dlatego zadbaj by była umieszczona na dobrze przygotowanej podstawie, możesz np. wyrównać i utwardzić podłoże, stworzyć podest, ułożyć kostkę, każde takie działanie to zadbanie o stabilność i równe rozłożenie naprężeń działających na  balię podczas jej użytkowania no i równy poziom wody w niej. Nadal nie możesz zdecydować? Balia może również posiadać podest lub taras wykonany na zamówienie. Przy planowaniu ustawienia bali zachowaj ostrożność i unikaj pozostawiania odsłoniętych wszystkich boków balii, pamiętaj, że możesz użyć istniejących ścian i poręczy, aby ukryć niektóre boki, a następnie zamaskuj ten sprzęt, który został np. w obudowie z dopasowanego materiału. Nadal nie wiesz, gdzie chcesz umieścić balię? Dowiedz się więcej o tym, jak przygotować bazę na swoją balię.

Balie z wkładem z włókna szklanego i polipropylenu w porównaniu do całkowicie drewnianych modeli

Ale jaka jest różnica między balią z wkładem a całkowicie drewnianą? Która jest lepszy? Odpowiedź jest prosta – drewniane modele są naturalne. Drewno jest materiałem naturalnym i wymaga konserwacji, mimo że ze względu na poziom wilgoci ma tendencję do rozszerzania się lub kurczenia co czasami prowadzi do pewnych wycieków to nie trzeba wpadać w panikę, bo wycieki można się spodziewać głównie w pierwszych dniach użytkowania. Natomiast modele z wyżej wymienionymi wkładami są chronione przed wyciekiem i wymagają mniej konserwacji. Wszystkie modele są spersonalizowane na różne sposoby, dlatego wiele dodatkowych części, takich jak SPA, może być zainstalowanych w zależności od pragnień klienta. Co więcej, niektóre wkłady z włókna szklanego mają skośne ścianki i ławy dla większego komfortu, natomiast wkład z polipropylenu i drewniane balie mają proste ściany. Możesz wybrać gatunek drewna do dekoracji spośród 5 rodzajów, które oferujemy, lub model balii tarasowej do wpuszczenia w podest czy taras, a nawet w patio i jest on wtedy bez drewnianych elementów. Brzmi niesamowicie, prawda?

mit Fiberglas ausgekleideter Whirlpool mit integriertem Brenner Thermoholz Wellness Royal

Jaki rodzaj drewna wybrać?

Proponujemy pięć gatunków drewna, które są najbardziej popularne wśród naszych klientów: świerk syberyjski, modrzew, thermowood, dąb i czerwony cedr. Każdy z nich ma inną charakterystykę, właściwości i różni się również kolorem. Nie podoba ci się kolor naturalnego drewna? Nie ma problemu! Wszystkie te rodzaje drewna mogą być malowane na pożądany kolor. Zwykle balia wytrzymuje dłużej niż 10 lat, jeśli jest dobrze utrzymana. Jednakże, jeśli szukasz drewna bardziej odpornego na np. gnicie lub kurczenie się, musisz zapłacić nieco więcej. Świerk jest najtańszy i najmniej odporny, podczas gdy czerwony cedr jest najbardziej pożądany przez klientów i uważany za najciekawszy. Chociaż drewniane balie wymagają więcej konserwacji, to dają to najbardziej naturalne odczucia podczas użytkowania. Ponadto nie ma znaczenia, jaki rodzaj drewna wybierzesz, ponieważ wszystkie oferowane przez nas są wysokiej jakości.

Rodzaje drewna

 

Balia, która pasuje do Twojego budżetu i stylu życia

Wybór balii o małej lub dużej pojemności jest bardzo ważny. Korzystanie z mniejszej balii może być łatwiejsze i tańsze, ale dobrze zastanów się nad swoimi potrzebami i planami na przyszłość. W tym przypadku rozmiar ma duże znaczenie. Ogólnie rzecz biorąc, większa balia będzie kosztować więcej. Jednak model, który może pomieścić 50 % więcej wody, będzie kosztować co najwyżej o 50 % więcej. Zwykle jest to od około 15 – 20 % więcej. Na koszty operacyjne wpływa rodzaj i moc pieca, rozmiar balii i jej izolacja. Ponadto, jeśli myślisz o balii z wkładem, to możesz wybrać otwarte lub zamknięte ławki, które mają wpływ na ilość potrzebnej wody i ilość miejsca na nogi. Rozsądny rozmiar balii tylko do osobistych celów powinien pasować do twojej rodziny lub do kilku gości

 

Piec zewnętrzny, wewnętrzny lub zintegrowany

Główną różnicą jest to, że zewnętrzny lub zintegrowany piec pozwala na więcej przestrzeni wewnątrz balii, podczas gdy wewnętrzny nie tylko zajmuje przestrzeń w balii, ale wymaga też od czasu do czasu  mieszania wody. Zintegrowany piec można zainstalować tylko w modelach wellness, ponieważ wewnętrzny wkład ma konkretny kształt wykonany z włókna szklanego, a piec jest umiejscowiony pomiędzy nim a zewnętrzną dekoracją. Piec wewnętrzny wymaga ochronnej osłony i nieco więcej wysiłku przy konserwacji i czyszczeniu części drewnianych w niektórych miejscach. Ponadto ładowania drewna bezpośrednio nad wodą w balii powoduje, że czasami odrobiny drewna i popiół trafiają do wody. Dlatego sugerujemy dobranie pokrywy ze stali nierdzewnej na piec wewnętrzny.

Balie z piecami kolejno: zewnętrznym , wewnętrznym , zintegrowanym

 

2021-08-17T10:30:22+02:00

About the Author:

Leave A Comment

Skontaktuj się z nami!
close slider