Jak Prawidłowo Dbać O Czystość Wody W Balii?

/, BLOG TimberIN/Jak Prawidłowo Dbać O Czystość Wody W Balii?

Jak Prawidłowo Dbać O Czystość Wody W Balii?

Aby w pełni cieszyć się kąpielą w swojej balii, to musisz zawsze dbać o jej higienę. Do tego celu niezastąpione są specjalne zestawy do pielęgnacji wody oraz filtry. Pozwalają one na utrzymanie wody w czystości przez dłuższy czas, ponieważ mają działanie oczyszczające polegające m.in. na pozbyciu się wszystkich bakterii.

Zestawy do pielęgnacji wody

Bez stosowania preparatów oczyszczających to woda z balii powinna być wymieniona po dwóch dniach użytkowania. Możesz wybrać bardziej surowy sposób dezynfekcji chlorem lub inny łagodniejszy. Osobiście zalecamy stosowanie zestawu “Aqua Finesse” – który jest delikatny i bezpieczny dla skóry, a zarazem bardzo prosty w zastosowaniu. Pamiętaj, że tabletki w tym zestawie zawierają chlor, który jest najlepszym produktem oczyszczającym wodę. Ponadto jeżeli, że zdecydujesz się na stosowanie substancji zawierających chlor lub sole, to piec do balii musisz wybrać ze stali 316, który jest odporny na ich działanie.

Systemy filtracji

Dostępnych jest wiele różnych opcji filtrów, najbardziej popularnymi wśród nich są filtry z wkładami i filtry piaskowe. Różnica między tymi dwoma rodzajami polega na tym, że filtry piaskowe wymagają rzadszej wymiany, ponieważ piasku nie trzeba wymieniać nawet do 5 lat. Proces filtracji jest prosty – brudna woda dostaje się do filtra, gdzie jest czyszczona ze wszystkich małych organicznych części i gruzu, a następnie wypuszczana z powrotem do balii.

Utrzymanie czystej wody nie powinno być traktowane jako żmudne zadanie – bo tak naprawdę może być bardzo proste, szybkie i skuteczne.

 

2021-08-17T10:02:32+02:00

About the Author:

Leave A Comment

Skontaktuj się z nami!
close slider